Ślubowanie I Klasy

21 października 2020

ŚLUBOWANIE I KLASY

07 października 2020 r. dzieci klasy pierwszej w stroju galowym, z biretem na głowie złożyły  swoje pierwsze ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Zanim  nastąpił ten bardzo ważny moment, uczniowie zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny o treściach społeczno- patriotycznych. Następnie pierwszaki
w obecności Pana dyrektora, samorządów klasy II, III a i b z wychowawczynią oraz Trójki klasowej rodziców ślubowali "dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
i nauczycielom". Później Pan dyrektor Dariusz Makuch dokonał pasowania przez symboliczne dotknięcie lewego ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy pasowany pierwszak otrzymał od Pana dyrektora pamiątkowy dyplom, akt ślubowania i legitymację szkolną, a od rodziców kuferek obfitości. Przedstawiciele klas trzecich przywitali pierwszaków wierszem i dobrą radą oraz złożyli życzenia, a także wręczyli drobne upominki. Wszystkie te działania podkreśliły rangę tej uroczystości. Po części oficjalnej odbyły się wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz poczęstunek.

Pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, uśmiechu, radości i miłych kolegów. Wierzymy, że w naszej szkole odnajdą bezpieczną i twórczą przestrzeń do rozwijania swojej wiedzy, pasji i talentów.