Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Z kulturą mi do twarzy"

27 kwietnia 2024

EKOINSTRUMENTY - KLASA 2

Podsumowując tematykę związaną z Dniem Ziemi uczniowie klasy 2 podjęli dyskusję n/t dbania o środowisko, segregacji śmieci i recyklingu. Na zajęciach muzycznych 26 kwietnia uczniowie projektowali i wykonali proste ekologiczne instrumenty muzyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych    (m.in. ekomarimbę - instrument perkusyjny z plastikowych butelek). Następnie nasza ekologiczna orkiestra "zagrała koncert" według schematów rytmicznych podanych w książce do muzyki. Wszyscy "grali" z dużym zapałem i zasłużyli na wielką pochwałę ( szczególnie perkusista Jan). Zajęcia te wpisały się w międzynarodowy projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy", moduł I, zadanie 2.
Wychowawca klasy - Wioletta Kicior
27 kwietnia 2024

DZIEŃ FLAGI - KLASA 2

24 kwietnia 2024r. w klasie 2 miały miejsce zajęcie tematyczne poświęcone majowym świętom. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. "Święta majowe" oraz pogadance n/t majowych świąt skupiliśmy uwagę na święcie Dnia Flagi - znaczenia i rola flagi narodowej oraz szacunku do niej. Następnie dzieci wykonały chorągiewki biało-czerwone, które posłużyły im do podkreślenia uczuć patriotycznych podczas uroczystej akademii poświęconej Konstytucji 3 Maja, a także mają udekorować okna domów uczniów klasy II właśnie 2 maja. Zajęcia te nawiązały do międzynarodowego projektu edukacyjnego " Z kulturą mi do twarzy", moduł II, zadanie 26.
Przejdź do - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2
23 kwietnia 2024

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - KLASA 2

22 kwietnia uczniowie klasy 2 świętowali Dzień Ziemi poprzedzony cyklem lekcji pod hasłem "Dbamy o nasze środowisko". Tego dnia uczniowie najpierw obejrzeli film edukacyjny pt. "Dzień Ziemi". Następnie odbyła się pogadanka n/t "Co możemy zrobić dla Ziemi" , a ciekawe  pomysły zostały zapisane na tablicy szkolnego korytarza. Później nastąpiło sadzenie kwiatów w skrzynkach znajdujących się przed szkołą, a na koniec odbyło się sprzątanie terenu wokół szkolnego ogrodzenia. Wszystkie wykonane zadania miały na cele kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych.  Zrealizowane zadania wpisują się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy", Moduł III, żądanie 24 Kochamy naszą planetę.

Wychowawca klasy  - Wioletta Kicior
23 kwietnia 2024

NA ANGLIKU O PATRYKU

W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie klasy 5B uczestniczyli w wyjątkowej lekcji języka angielskiego. Była to lekcja kulturowa związana z Dniem Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day). Uczniowie poznali życiorys i legendy związane z tą postacią, rozwiązywali multimedialne quizy ze słownictwem, wypełniali karty pracy związane ze zwyczajami panującymi w Irlandii, odgrywali scenki z życia patrona.
Lekcję zrealizowała p. Milena Laskowska.
18 kwietnia 2024

CHIŃSKIE WACHLARZE

Dnia 15.04.2024 r. uczniowie klasy 3 wykonywali na zajęciach plastyczno- technicznych papierowe chińskie wachlarze i ozdabiali je wg własnego pomysłu. Prace te były podsumowaniem omawianych tematów dotyczących poznawania różnych krajów świata, ich kultur i zwyczajów. Trzecioklasiści poznali baśń chińską,,Mgły wachlarzy nie rozpędzisz" oraz poznali słynne chińskie budowle , m.in.Wielki Mur Chiński. Zajęcia wpisały się w międzynarodowy projekt ,,Z kulturą mi do twarzy", realizacja modułu IV, zadanie.2.
Wychowawczyni: Wioletta Jarecka
Przejdź do - PIASEK PUSTYNI - ćwiczenia grafomotoryczne KLASA 2
17 kwietnia 2024

PIASEK PUSTYNI - ćwiczenia grafomotoryczne KLASA 2

17.04.2024r. na zajęcia plastyczne uczniowie przynieśli suchy piasek, który miał posłużyć do ćwiczeń grafomotorycznych. Uczniowie najpierw obejrzeli spektakl malowania paskiem, a następnie sami tworzyli swoje małe dzieła. Następnie rysowali na piasku różne kształty i proste wzory ćwicząc precyzyjność ruchów. Na koniec wyklejali piaskiem motyla. Podczas lekcji widać było duże zainteresowanie i zaangażowanie uczniów w wykonywaniu poszczególnych zadań. Zajęcia te nawiązywały do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy", moduł IV zadanie 17.

15 kwietnia 2024

TANIEC PALCAMI - KLASA 2

12 IV 2024r. na zajęciach muzycznych dzieci wypowiadały się na temat skojarzeń z muzyką. Ich zdaniem to dźwięk, rytm, śpiew, gra, taniec. Naszą uwagę skupiliśmy na tańcu tradycyjnym i tańcu palcami, którym dzieci były zaskoczone. Najpierw obejrzały jak wygląda taki taniec w wykonaniu artystów, a potem same próbowały stworzyć własny układ (tylko z użyciem dłoni). Efekt ich starań możemy zobaczyć na filmiku.  Było to ciekawe doświadczenie dla dzieci, a zajęcia wpisały się w międzynarodowy projekt " Z kulturą mi do twarzy" Moduł IV, zadanie 18 " Muzyczna podróż do Tajlandii" gdzie bardzo popularny jest taniec palcami.

Przejdź do - NASZE DZIEŁO NA RYNKU W SKARYSZEWIE
12 kwietnia 2024

NASZE DZIEŁO NA RYNKU W SKARYSZEWIE

To nasze jajo, które w okresie świątecznym zdobiło rynek w Skaryszewie. Autorzy Agnieszka Cichosz, Alan M.Zając, Wiktoria Polak.
25 marca 2024

SŁYNNI WYNALAZCY I ODKRYWCY

Dnia 15 marca uczniowie klasy 3 wcielili się w rolę słynnych wynalazców i odkrywców. Przygotowali plakaty, lapbooki oraz odgrywali różne scenki prezentując ciekawostki z życia tych słynnych ludzi. To wydarzenie było wspaniałą okazją do zdobycia wiedzy nt ,,Wielkie odkrycia", ponadto wpisało się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny ,,Z kulturą mi do twarzy".
Wychowawczyni Wioletta Jarecka
10 kwietnia 2024

WENECKIE MASKI

Czy można ćwiczyć wymowę i zwiedzać świat? Na pewno na zajęciach z Panią Eweliną Pszczołą. W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" podczas zajęć logopedycznych zrealizowano zadanie "Weneckie maski". Można było zaspokoić ciekawość - skąd się wzięły maski i jak je zrobić? Efekty pracy były zachwycające