SZKOŁA PAMIĘTA 2023

9 listopada 2023

ODDAJEMY HOŁD BOHATEROM

W przeddzień Święta Niepodległości przedszkolaki kl. 0 i grupy ,,Maczki" odwiedziły pomnik żołnierzy AK i  dąb pamięci złożyły kwiaty i zapaliły znicze, oddając hołd poległym walczącym za naszą Ojczyznę.

Następnie przeszły ścieżką historyczna zapoznając się z życiorysem  walczących i nasza droga do wolności.
8 listopada 2023

SZKOŁA PAMIĘTA 2023

Kolejny raz PSP w Makowcu wzięła udział w akcji MEiN "Szkoła pamięta". Naszym zadaniem było upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. W ramach akcji uczniowie odwiedzali lokalne miejsca pamięci i poznawali związane z nimi historie, porządkowali bezimienne i opuszczone groby w okolicy. W szkole przygotowane zostały wystawy/gazetki ścienne poświęcone ważnym dla historii postaciom. Podczas wycieczek była okazja spotkać osoby, które doskonale znają historię regionu i chętnie dzieliły się swoją wiedzą z młodzieżą. Szkolne Koło Turystyczne zorganizowało dwie wyprawy "Śladem Powstania Styczniowego". Uczniowie poznawali także dzieje własnych rodzin. Za realizację zadań szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.
Koordynatorem akcji była p. Renata Ciosek