Szkoła do Hymnu 2023

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKA AKCJA MEiN ,,SZKOŁA DO HYMNU"
15 listopada 2023

OGÓLNOPOLSKA AKCJA MEiN ,,SZKOŁA DO HYMNU"

Dnia 10 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią - Wiolettą Jarecką, po raz kolejny włączyli się do Ogólnopolskiej akcji MEiN ,,Szkoła do hymnu". Uczniowie wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, dając tym samym wyraz szacunku do Ojczyzny, polskiej historii i narodowej tradycji. Ponad to,w ramach wychowania do patriotyzmu młodego pokolenia, uczniowie odwiedzili Pomnik Żołnierzy AK oraz Dąb Pamięci, oddając hołd poległym za wolność naszej ojczyzny.
Przejdź do - 105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
13 listopada 2023

105. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10.11.2023 r. w PSP w Makowcu uczniowie wzięli udział w akademii z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości społeczność szkolna zaśpiewała "Mazurek Dąbrowskiego", włączając się tym samym w akcję #szkoladohymnu. Prowadzący przypomnieli uczniom historię Polski, jej długą walkę o wolność. Podczas występu rozbrzmiewały piękne i wzruszające pieśni - wszystko to za sprawą uczniów, przygotowanych do konkursu "Patriotyczne śpiewanie".
Akademię przygotowała p. Renata Ciosek, która była też koordynatorem akcji #szkoladohymnu oraz p. Agnieszka Szarpak, która zadbała o stronę muzyczną uroczystości. Dekorację wykonała p. Krystyna Gielniowska.