Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć

Galeria zdjęć

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zima w Makowcu Luty 2021
Przejdź do - Uroki Zimy - klasa I
8 lutego 2021

Uroki Zimy - klasa I

UROKI ZIMY

Klasa I postanowiła wspólnie i wesoło spędzić czas - wf na boisku szkolnym korzystając  z pięknej, zimowej aury. Popatrzcie na zdjęcia.

Przejdź do - Półkolonia w PSP w Makowcu
15 stycznia 2021

Półkolonia w PSP w Makowcu

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu w terminie 04.01.2021r. – 15.01.2021r. zorganizowano półkolonie zimowe pod hasłem: „Mali odkrywcy na tropie tajemniczych wynalazków profesora Atoma”. W zajęciach uczestniczy 11 dzieci pod opieką pań instruktorek z Klubu Edukacji Artystycznej – TRAMPOLINEK.

Pomimo, że półkolonia odbywa się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, odpowiednie metody i formy pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do aktywnego wypoczynku.

 

Przejdź do - Jesienne prace plastyczne w grupie MACZKI
Przejdź do - Udział przedszkolaków w akcji ,, Szkoła pamięta"
Przejdź do - Galeria prac uczniów klasy III B
Przejdź do - Udział uczniów klasy III B w akcji ,, Szkoła pamięta"
Przejdź do - PAMIĘCI BOHATERSKICH ŻOŁNIERZY
2 listopada 2020

PAMIĘCI BOHATERSKICH ŻOŁNIERZY

     29 października 2020 r. z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy I wybrali się pod pomnik Pamięci Bohaterskich Żołnierzy AK oraz Dąb Pamięci znajdujący się na placu szkolnym by zapalić znicz bohaterom – żołnierzom, którzy polegli w obronie ojczyzny bądź zostali zamordowani podczas II wojny światowej. Dzieci mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszego kraju, zapalić znicz, zaśpiewać hymn.

     To była ważna lekcja wychowania patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci. Postanowiliśmy, że przyjdziemy tu w przeddzień Święta Niepodległości.

Przejdź do - Mała Książka – Wielki Człowiek
2 listopada 2020

Mała Książka – Wielki Człowiek

W bieżącym roku szkolnym Instytut Książki pod patronatem MEN przygotował dla uczniów klasy I Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Uroczyste rozdanie uczniom nieodpłatnych Wyprawek Czytelniczych odbyło się w sali lekcyjnej 28 października 2020 r. i było poprzedzone pogadanką na temat głównego hasła kampanii. W skład Wyprawki wchodzą: książka "Pierwsze abecadło"- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, broszura informacyjna dla rodziców  "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" jako pomoc w wspieraniu dziecka w nauce czytania oraz kreatywny alfabet, który ma również wspomóc naukę alfabetu i czytania Następnie nastąpiło wspólne oglądanie otrzymanych Wyprawek, dzielenie się spostrzeżeniami i wrażeniami. Przeczytaliśmy również wiersz pt. „Ja jestem książka” Tadeusza Kubiaka analizując i uzasadniając  jego treść. To była przyjemna lekcja, a uczniowie wykazali się ciekawością i zaangażowaniem.

Przejdź do - Konkurs plastyczny - "Mój bajkowy bohater"
28 października 2020

Konkurs plastyczny - "Mój bajkowy bohater"

We wrześniu został ogłoszony Szkolny Konkurs Plastyczny "Mój bajkowy bohater", organizowany przez bibliotekę szkolną przy PSP w Makowcu. Uczniowie klas I-III przygotowali prace plastyczne dowolną techniką, przedstawiające ich ulubionych bajkowych bohaterów.

Do konkursu pracę zgłosiło 27 uczniów. Przyznano 4 pierwsze miejsca. W dniu 22 października 2020 roku na wystawie prac konkursowych zostały uroczyście wręczone nagrody książkowe.