Działania wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności

2 października 2023

Działania wolontariatu na rzecz lokalnej społeczności

Wolontariusze z PSP w Makowcu wraz z opiekunami P. Edytą Nosowską i P. Eweliną Pszczoła  już w pierwszym miesiącu działań Szkolnego Koła Wolontariatu włączyli się w realizację Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy” biorąc aktywny udział w dwóch wydarzeniach związanych ze swoim regionem:

Pierwsze z nich to dożynki parafialne połączone z festynem  organizowanym przez Stowarzyszenie „Swojski Makowiec”, MGOK  w Skaryszewie oraz OSP Makowiec na terenie boiska szkolnego przy PSP w Makowcu, gdzie wolontariusze  zadbali o dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.

Drugie wydarzenie to działanie na rzecz osób niepełnosprawnych z regionu radomskiego podczas Regionalnej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych zorganizowanej przez Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych  "PROVIDENTIAE DEI", przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Skaryszewie, Miastem i Gminą Skaryszew oraz Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Skaryszewie. Spartakiada  była doskonałą okazją do integracji wolontariuszy z PSP w Makowcu  z wolontariuszami z PSP w Skaryszewie, do integracji ze środowiskiem osób  niepełnosprawnych z terenu gminy Skaryszew  i powiatu radomskiego oraz  lokalną społecznością . Była to  również doskonała lekcja tolerancji, pokonywania barier i wiary w swoje możliwości.  Wolontariusze wraz z opiekunami, podczas Spartakiady zorganizowali stoisko w tatuażami. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem uczestników imprezy.  Na zakończenie wolontariusze zaangażowali się we wspólną zabawę z osobami niepełnosprawnymi, świętując jubileuszową XX edycję Spartakiady.