Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Alfabet logopedyczny"

28 września 2023

W roku szkolnym 2023/2024 na zajęciach logopedycznych jest realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Alfabet Logopedyczny”.  Głównym jego celem  jest dbanie  o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Projekt wpisuje się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/2024: „Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach, w tym zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci  i wsparcia rodziny”.

Koordynatorem  projektu  w szkole jest logopeda- Ewelina Pszczoła.

Uczniowie biorący udział w zajęciach logopedycznych  z dużym zaangażowaniem wykonali dwa pierwsze zadania projektowe:

1.„Ale plama”- rozdmuchiwanie kleksa z farby za pomocą słomki

2.„ Biedronka”- przenoszenie kółek-kropek za pomocą powietrza wdychanego/wciąganego przez słomkę