Pierwszy semestr działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2021/2022

27 stycznia 2022

Kierując się słowami naszego patrona błogosławionego już Kardynała Stefana Wyszyńskiego – „Czas to miłość” w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 podejmowaliśmy szereg działań  wypływających z potrzeby dzielenia się z innymi dobrocią, wrażliwością, życzliwością, uśmiechem i konkretną pomocą.

Nasi wolontariusze z zapałem angażowali się w szkolne i pozaszkolne akcje o charakterze charytatywnym:

1. Cotygodniowe spotkania wolontariuszy w celu ustalania i organizowania akcji.

Podział na sekcje odpowiadające za konkretne działania.

2. Zbiórka i segregacja  nakrętek w ramach  wspierania akcji „ Korki dla Krzysia”

3. Pomoc w organizowaniu i przebiegu uroczystości szkolnych: Pasowanie klasy pierwszej – obsługa sprzętu muzycznego ;  obchody Dnia Patrona Szkoły – pomoc w poczęstunku dla orkiestry z Sienna; prowadzenie Quizu wiedzy o życiu Patrona

4. Porządkowanie pomnika pamięci znajdującego się w sąsiedztwie naszej szkoły poświęconego bohaterom Armii Krajowej.

5. Pomoc chorej pani z naszej miejscowości w jesiennym porządkowaniu podwórka.

6. Zaangażowanie wolontariuszy w przeprowadzanie akcji „Góra grosza”

7. Zbiórka karmy i potrzebnych rzeczy w ramach współpracy ze schroniskiem zwierząt w Skaryszewie.

8. Akcja „Paczka dla pana Edzia” – zorganizowanie paczki dla byłego mieszkańca naszej miejscowości przebywającego w Domu Opieki Społecznej „Jaśmin” w Goździe Starym.

Ozdoby świąteczne i pierniczki dla chorych i samotnych z naszej miejscowości.

9. Akcja „ Pamiętamy o ptakach zimą” – zorganizowanie stanowiska umożliwiającego dokarmianie ptaków na terenie naszej szkoły i koordynowanie akcji.

W tym roku bardziej czujemy, że stanowimy zespół dzięki jednakowym koszulkom, które nas identyfikują. Ich posiadanie zawdzięczamy naszemu darczyńcy lokalnemu przedsiębiorcy Panu Zbigniewowi Borkowskiemu właścicielowi firmy TOLEN. Dziękujemy za wsparcie, człowiekowi, który wierzy w młodzież i całym sercem jest za angażowaniem się w działania charytatywne czego sam dał przykład.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli – uczniom, nauczycielom, rodzicom , którzy wspierali nasze akcje  uczestnicząc w zbiórkach i przekazując dary na rzecz pomocy potrzebującym.

Dziękujemy również za dobre słowo i uśmiech.

Edyta Nosowska