Erasmus + druga grupa uczestników

15 lipca 2021

Od  04.07.2021r. do 10.07.2021r.druga grupa  nauczycieli z PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu przebywała na szkoleniu w Martina Franca we Włoszech w ramach projektu Erasmus +” Okno na świat”.

Codziennie od godziny 9.00 do 13.00 uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez lektora z Irlandii i z Włoch. Poznaliśmy nowe ciekawe formy i narzędzia pracy z uczniami. Kształciły one przede wszystkim współpracę w grupie, poznanie własnych zdolności i umiejętności oraz rozwijały kreatywność.

Oprócz zajęć stacjonarnych zorganizowane zostały wycieczki krajoznawcze, podczas których poznaliśmy historię, kulturę i zwyczaje mieszkańców. Szczególnie zafascynowały nas małe domki trulli i związana z nimi legenda o ubogich Włochach uciekających przed podatkami. Zauroczyły  nas małe włoskie miasteczka min. Alberobello, Locorotondo, Bari czy Torre Canna. Kamienne uliczki i białe kamienice udekorowane kwiatami zachwycały nas, a wspaniała bazylika, dzwonnica oraz Piazza Plebiscito były przez wszystkich fotografowane. Spędziliśmy także miłe chwile nad Adriatykiem.

Egzotyczne krajobrazy i spotkania z włoską kulturą pozostaną na długo w naszej pamięci, a poznane nowe formy i narzędzia metodyczne zostaną wykorzystane w pracy z uczniami.