Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu recytatorskiego "Warzywa lub owoce w utworach poetyckich - w zdrowym ciele zdrowy duch”.

28 maja 2021

W dniach 12. 05. 2021r. oraz 14.05.2021r.  w  Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego "Warzywa lub owoce w utworach poetyckich - w zdrowym ciele zdrowy duch ”. Celem wydarzenia była promocja zachowań prozdrowotnych, kształtowanie aktywnej postawy uczniów wobec zdrowego trybu życia oraz rozwijanie zdolności recytatorskich. Konkurs rozstrzygnięto w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Dzieci z oddziału przedszkolnego ,,MACZKI” i klasa ,,0”
  2. Uczniów klas I-III.

Finaliści, którzy zostali wybrani w eliminacjach klasowych, w kolejnym etapie wystąpili przed komisją konkursową w składzie: Pani Krystyna Gielniowska, Pani Ewelina Pszczoła oraz Pani Marta Rzadkowska. Komisja po przesłuchaniu recytatorów wyłoniła zwycięzców.

W kategorii I :

1. Łucja Skorupska – oddział „0”
  2. Kaja Kamocka – grupa „Maczki”
  3. Franciszek Kacperczyk – grupa „Maczki” i Maja Pszczoła – oddział „O”.

W kategorii II:

1. Blanka Deja– kl. I
  2. Liliana Ceglarska– kl. III „a”
  3. Hanna Wrzesińska – kl. III „b” i  Nina Majchrzyk III „a”.

Uroczyste wręczenie dyplomów i rozdanie nagród nastąpiło 20.05.2021r. Pamiątkowe dyplomy i nagrody laureatom i osobom wyróżnionym wręczył Pan Dyrektor Dariusz Makuch.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Anna Adamczyk, Anna Maleta.