Półkolonia w PSP w Makowcu

13 stycznia 2021

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu w terminie 04.01.2021r. – 15.01.2021r. zorganizowano półkolonie zimowe pod hasłem: „Mali odkrywcy na tropie tajemniczych wynalazków profesora Atoma”. W zajęciach uczestniczy 11 dzieci pod opieką pań instruktorek z Klubu Edukacji Artystycznej – TRAMPOLINEK.

Pomimo, że półkolonia odbywa się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych, odpowiednie metody i formy pracy pozwoliły na stworzenie pozytywnego klimatu zachęcającego do aktywnego wypoczynku.

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj

Półkolonia przebiega wg poniższego planu:

• PONIEDZIAŁEK 4 stycznia 2021r.

Zapoznanie się uczestników pół zimowiska, ustalenie zasad i regulaminu, przybliżenie uczestnikom program wypoczynku, zabawy animacyjno - integracyjne, warsztaty plastyczne.

• WTOREK 5 stycznia 2021r.

Znalezienie listu od profesora Atoma. Odkrycie botanicznej zagadki profesora, związanej
z tajemnicą lasu. Zaznajomienie dzieci ze sposobami rozpoznawaniem drzewa i rośliny, wykonanie eksperymentu botanicznego z fasolą. Tworzenie pracy plastycznej techniką decupage ozdabianie drewnianych elementów. Zdobycie tytułu mały botanik.  Zajęcia sportowe - testy sprawnościowe.

• ŚRODA 6 stycznia 202r.

Dzień  wolny.

• CZWARTEK 7 stycznia 2021r.

Odnalezienie kolejnych wskazówek z listu profesora w magicznym stawie. Poznanie podwodnego świata z pomocą rad mieszkańców stawu. Film edukacyjny na temat wodnych mieszkańców.  Doświadczenia naukowe związane z wodą.

• PIĄTEK 8 stycznia 2021r.

Turniej na zdobycie Certyfikatu "Mały Astronom". Zabawy sportowe, animacyjne, umysłowe. Przybliżenie informacji o gwiazdach. Zabawy umysłowe, rebusy zagadki, praca plastyczna techniką scrapbooking  "Moja Gwiazda".

• PONIEDZIAŁEK 11 stycznia 2021r.

Wykonanie według wskazówek Profesora Atoma niezniszczalnej patyczkowej konstrukcji. Zapoznanie się dzieci z ciekawostkami zjawisk fizycznych, film edukacyjny. Rozwiązywanie tajemniczych szyfrów związanych z fizyką. Zabawy sportowe.

• WTOREK 12 stycznia 2021r.

Zabawy w archeologa, odnajdywanie ciekawych rzeczy, pomocnych w rozszyfrowaniu listu napisanego tajemniczym pismem. Zapoznanie dzieci z historią pisma i jego rodzajami, zabawy doświadczalno-naukowe z rozszyfrowaniem niewidocznego pisma.

• ŚRODA 13 stycznia 2021r.

Kolejne zadanie od Profesora Atoma. Rozwiązywanie licznych zagadek biologicznych. Przekazanie informacji jak dbać o zdrowie, higienę, bezpieczeństwo i zachowania zdrowego stylu życia. Własnoręczne wykonanie przez dzieci ekologicznego mydła.

• CZWARTEK 14 stycznia 2021r.

Zaznajomienie dzieci z europejskimi stolicami, z wynalazkami znanych europejskich naukowców, rozmowy w ich języku. Rozwiązanie zagadki tajemniczego wynalazku profesora, informacja o tym jak powstaje kalejdoskop. Praca techniczna, projekt własnego wynalazku. Film edukacyjny. Zabawy zręcznościowe.

• PIĄTEK 15 stycznia 2021r.

Wybór mistera i miss półkolonii w Makowcu. Konkurs ”Mam Talent”. Rozdanie dyplomów, nagród. Turnieje sportowe.