W POSZUKIWANIU WIOSNY I ŻAB

12 kwietnia 2024
20 marca to podobno Dzień Żaby . Tego dnia Szkolne Koło Turystyczne PTSM przy PSP w Makowcu oraz Koło Turystyczne "Absolwenci i przyjaciele 31" zaprosiły uczniów na spontaniczny rajd w poszukiwaniu wiosny po malowniczych zakątkach Puszczy Kozienickiej. Wraz z piechurami z Makowca wędrowała też grupa zaprzyjaźnionych turystów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Radomiu wraz z p. Beatą Krzętowską i p. Iwoną Nawrot. Wsparciem na trasie i mecie służyli panowie: Sebastian Froń i Tomasz Król. Podczas wędrówki szukano nie tylko oznak wiosny, ale przede wszystkim okazji do nauki w niecodziennych okolicznościach. Pani Kasia Kamańczyk jak zawsze przygotowała mnóstwo informacji i zagadek przyrodniczych. Poznawaliśmy przede wszystkim płazy, w tym żaby i kumaki. Niestety nie udało nam się spotkać żadnego przedstawiciela tych arcyciekawych zwierząt. Po puszczy krzątały się za to gotowe do pracy mrówki, a nad głowami turystów fruwał pierwszy motylek. Leśne ścieżki od Katarzynowa po Rezerwat "Źródło Królewskie" zachwycały bogactwem form, barw i kształtów. Nie zabrakło oczywiście przystanków w miejscach pamięci narodowej i lekcji historii, którą poprowadził tradycyjnie p. Łukasz Sobol.
Na mecie czekały kiełbaski oraz zadania zręcznościowe z żabami w tleBył. y skoki, trening orientacji przestrzennej, grupowe rysowanie i strzelanie z łuku. Można było pobiegać i cieszyć się pięknym słonecznym dniem. Na koniec do szczęśliwców - czyli wszystkich obecnych - trafiły nagrody: nasiona kwiatów, narzędzia ogrodowe i słodkości.
Do zobaczenia na wiosennych szlakach.