DZIEŃ OTWARTY W PSP MAKOWIEC

13 marca 2024
24 lutego nasza szkoła zaprosiła kandydatów na uczniów, by wraz z rodzicami poznali szkołę i jej ofertę. Było kolorowo, wesoło i smacznie. Nasi uczniowie przygotowali program artystyczny i wystawy swojej codziennej działalności. O szkole opowiedział przybyłym Pan Dyrektor Jacek Nowak oraz Pani Wioletta Jarecka. Kandydatów na uczniów piosenką "Witajcie w naszej bajce" przywitały klasy pierwsze z wychowawcami. Klasa 2A porwała wszystkich do Rock`nRolla, a dziewczęta z klasy 3A przekonywały, że są w bajkowym nastroju. Nowoczesną wersję piosenki z "Akademii Pana Kleksa" zaśpiewała klasa 6A - reprezentanci Chóru "Kantylena". Zaproponowali też maluchom wędrówkę w Bieszczady, prezentując utwór "Babka w klapkach".
Furorę zrobił występ czwartoklasistów, którzy przygotowali zabawną inscenizację fragmentu "Bazyliszka" i "Pana Twardowskiego". Udowodnili, że uważają na lekcjach języka polskiego i doskonale znają legendy. Po wrażeniach artystycznych przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Na prezentacji multimedialnej można było zobaczyć jak zmienia się i unowocześnia baza dydaktyczna szkoły. Dzieciom spodobała się wystawa, gdzie można było zagrać na instrumentach, zajrzeć domu hobbita, obejrzeć mikroświat. Na uczestników wydarzenia czekały także prezenty i słodki poczęstunek ufundowany przez firmę Fogiel & Fogiel - DZIĘKUJEMY!
Czekamy na nowych uczniów już we wrześniu.