NOWOCZESNA SZKOŁA DZIĘKI STEAM

27 lutego 2024

Z inicjatywy Pana Dyrektora Jacka Nowaka w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny "STEAM w Szkolnych Laboratoriach Przyszłości". 22 lutego 2024 r. uczniowie i nauczyciele z grupy projektowej odwiedzili MSCDN Wydział w Radomiuczestnicząc w konferencji. Tam spotkali koordynatorów projektu: p. Janinę Ziętek i p. Emilię Szwarc. Poznali dobre praktyki pracy metodą STEAM z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i Vlogatorium - fantastycznego studia nagrań, które daje kreatywnym uczniom i nauczycielom nieograniczone możliwości tworzenia. Obejrzeliśmy z zainteresowaniem prezentację tutorialu, filmu edukacyjnego i audiobooka. Ogromne wrażenie wywarło studio z mnóstwem kamer, reflektorów i słynnym green screenem. Dzięki niemu w kilka sekund przenieśliśmy się na stadion narodowy. Była to niezapomniana przygoda, która dała wszystkim wiele inspiracji. Na pewno ponownie odwiedzimy Vlogatorium - tym razem, by nagrać nasze projektowe zadanie.
Opiekę na zespołem uczniowskim pełnią: p. Katarzyna Kamańczyk, p. Edyta Łukawska, p. Ewelina Iwańska i p. Sebastian Froń.