Program "Umiem pływać"

20 lutego 2020

W I semestrze roku szkolnego 2019/2020 uczniowie klas I-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Makowcu kontynuowali udział w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać.” Założeniem tego projektu jest  systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych   i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Obok aspektów edukacyjnych, program ma  również charakter  profilaktyczno – zdrowotny.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorsko – trenerskiej,  jak również możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpływa także na zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

• Powiększ zdjęcie basen

basen