ZEGIP w Makowcu

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Makowcu
Aktualności archiwalne 2017-2018

Program YOUNGSTER
Program YOUNGSTER

Program YOUNGSTER
Chór Kantylena

NA WŁASNE KONTO
NA WŁASNE KONTO

NA WŁASNE KONTO


Indywidualizacja Nauczania
Indywidualizacja Nauczania

kliknij

Żeglarstwo
Żeglarstwo

kliknij
Stypendysci Urzędu Marszałkowskiego
Stypendysci Urzędu Marszałkowskiego

kliknij

Godziny lekcyjne
1 8.00 8.45
2 8.50 9.35
3 9.40 10.25
4 10.30 11.15
5 11.30 12.15
6 12.30 13.15
7 13.20 14.05
8 14.10 14.55

ARMIA KRAJOWA
ARMIA KRAJOWA

Współpraca z AK

więcej informacji ...
 
Drodzy Rodzice
Wszelkie zmiany w
ilości obiadów będą wprowadzane od nowego tygodnia tj. od poniedziałku.
Nie ma możliwości zmiany ilości obiadów oraz ich odliczania w ciągu rozpoczętego tygodnia.
"Byle do piątku" to pierwszy numer gazetki szkolnej redagowanej przez klasę IIIa. Opiekunem gazetki jest Agnieszka Szarpak.
Zapraszamy !
Gazetka szkolna - "Byle do piątku" - pdf


Na terenie gminy Skaryszew trwa zbiórka używanego sprzętu RTV i AGD, mebli oraz odzieży.
Zbierane są niepotrzebne rzeczy, które zostaną odnowione lub przerobione przez rzemieślników i wolontariuszy, a później przekazane rodzinom mieszkającym w naszej gminie.
Zbiórkę realizuje Fundacja INNOWATORIUM i organizacje partnerskie działające na terenie gminy.
Wspólnie udało się stworzyć  Drużyny Dobra - są to grupy uczniów ze szkół gminnych, które pomagają zorganizować zbiórkę i naprawiać zebrane dary, ucząc się przy tym współpracy, aktywności społecznej i ochrony środowiska.
Darczyńcy proszeni są o kontakt z koordynatorem- 534 290 998 lub  przedstawicielami Drużyn w szkole.
Informacje o zbiórce dostępne są na stronie www.damdobro.pl.
Dam dobro
Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Makowcu. Ta uroczystość miała miejsce 26. 10. 2017 r. Odbyła się w obecności pana dyrektora Dariusza Makucha, pani dyrektor Katarzyny Wróbel oraz zaproszonych gości - pani Aliny Kacperczyk dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty w Skaryszewie.
Poza tym uroczystość tę obserwowały  uczniowie klasy 0 z wychowawczynią panią Anną Maletą,  klasy II z wychowawczynią panią Anną Kowalczyk, klasy III z wychowawczynią  panią Lidią Łapczyńską oraz rodzice pierwszoklasistów.
Do ślubowania przystąpiło 23 uczniów kl. I prowadzonych i przygotowanych przez wychowawczynią panią Wiolettę Kicior. Uczniowie kl. I przedstawili wszystkim program artystyczny, a w nim wiersze szkolne i patriotyczne, piosenki pierwszoklasistów oraz taniec - polkę. Następnie przed dyrekcją, gośćmi i sztandarem szkoły nastąpił akt ślubowania, po którym pan dyrektor pasował klasę I na uczniów naszej szkoły. Po głównej części uroczystości klasę I przywitali wierszem, piosenką i upominkami  najstarsi uczniowie klas młodszych tj kl. III z wychowawczynią  panią Lidią Łapczyńską. W dalszej części uroczystości uczniowie klasy I zostali obdarowani przez Dyrekcję szkoły pamiątkowymi dyplomami, a pani Alina Kacperczyk w imieniu burmistrza przekazała na ręce  wych. kl. I pani Wioletty Kicior laptop HP. Rodzice również mieli dla swoich dzieci słodkie upominki oraz dyplomy.
Na koniec uroczystości odbyła się „ sesja zdjęciowa”, po której klasa I udała się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Zobacz zdjęcia
Ślubowanie klas 1
Kantylena i WisłoFonia

Wielkim sukcesem stał się wyjątkowy spektakl muzyczny - Opowieść Chóralna pt.„WisłoFonia”. Koncert chórów programu Śpiewająca Polska prowadzonego przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbył się na warszawskich Bielanach 22.11.2017 w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych.
Zorganizowany zastał w ramach obchodów Roku Rzeki Wisły, jakim okrzyknięto rok 2017.
Wystąpiło wspólnie prawie 1000 chórzystów. W tym niebywałym wydarzeniu wziął udział także chór „Kantylena” PSP w Makowcu. W koncercie usłyszeć można było kilkanaście utworów o Wiśle wykonywanych przez 22 chóry dziecięce i młodzieżowe. Między innymi: „Jak długo w sercach naszych”, czy „Balladę o Wiśle”.
Mikałaj
06 grudnia 2017r. uczniów kl.I odwiedził Święty Mikołaj ze swoimi elfami. Porozmawiał z dziećmi, poczęstował cukierkami, potańczył i musiał iść dalej spełniać swoje obowiązki. A w klasie zostały elfy, które przez 2 godziny zabawiały dzieci, mówiły o tradycjach mikołajkowych i wspólnie z dziećmi
dekorowały świąteczne pierniki. Był to miło spędzony czas jako mikołajkowy upominek.
„ŚNIADANIE DAJE MOC”
W dniu 12. I 13 grudnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Makowcu odbył się konkurs Śniadanie daje moc”. W konkursie wzięły udział klasy” IV, V i VI .Do konkursu przygotowała Jolanta Janiak nauczyciel przyrody i biblioteki szkolnej. Na lekcjach przyrody uczniowie otrzymali informacje dotyczące zdrowego żywienia oraz konieczności jedzenia śniadania, jako pierwszego posiłku, najważniejszego dla organizmu w ciągu dnia. Zapoznali się z zdrowymi produktami i na ich bazie przygotowali wspólne śniadanie. W przygotowaniach śniadania pomagali uczniom wychowawcy klas p. Irmina Gos i p. Beata Wożniak oraz rodzice. Wszystkie klasy spisały się na 5!
Konkurs biblioteczny
W dniu 01.12.2017 w Miejsko- Gminnej Bibliotece został rozstrzygnięty konkurs pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego . W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VI- czytelnicy biblioteki szkolnej w Makowcu. Do konkursu uczniów zgłosiła i przygotowała Jolanta Janiak- bibliotekarz . Amelia Łączyńska zdobyła I miejsce w kategorii komiks. Ilustrowała legendę „ O zbóju Skaryszu I Księżniczce Kunegundzie” Zenona Gierały.
Byle do piątku - gazetka szkolna nr 2
Ferie z ekonomią 2018
W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbywały się zajęcia z projektu unijnego "Ferie z ekonomią". Głównym koordynatorem i opiekunem była p. Renata Ciosek, a zajęcia z młodzieżą prowadził student ekonomii Damian Lao. Zajęcia były bardzo zróżnicowane, ale toczyły się wokół tematu ekonomii.
czytaj dalej ...
Pachnące święta.....
Aby tradycji bożonarodzeniowej stało się zadość, dzieci pani A. Kowalczyk wybrały się na przedświąteczne warsztaty pieczenia pierniczków do restauracji MammaLeo.
Zabawa karnawałowa 2018
zobacz galerię ..